Як відсвяткувати Хелловін: традиції свята

Хелловін – досить двояке свято. Багато його не сприймають, а деякі – завжди святкують і прикрашають житло в тематичній стилістиці. Справа в тому, що не всі до кінця розуміють сенс цього свята. Давайте в цій статті розберемося з тим, як Хелловін святкують в Україні, в чому особливості заходу і його суті.

Звідки з’явилося таке свято?

Поява такого свята тісно пов’язана з давнім язичницьким святом Самайн, саме цей захід проходив в останню дату жовтня. Це свято відзначали ще стародавні кельти, які проживали на Британських островах (сучасна Ірландія). В даний день кельтами святкувався збір врожаю, фінал жнив. Під час святкувань завжди були яскраві і галасливі гуляння. Якщо вірити переказам, то в цей день завжди відбувалася якась містика. Це пов’язано з тим, що душі людей, які померли, поверталися додому і вели за собою нечисту силу.

Для відлякування нечисті на підвіконнях були встановлені своєрідні фігурки. Найчастіше це картопля або ріпа з вирізаним ротом і очима. Усередині ставили свічку і запалювали її. Згодом ці плоди були замінені на звичний гарбуз. Вже починаючи з 16 століття, дорослі і діти придумали нову традицію. Вона полягала у відвідуванні близьких і рідних, а також прохання у них солодощі в обмін на життя. Незабаром така традиція перекочувала і на походи не тільки до родичів.

Традиційно таке свято відзначається в останній день жовтня – 31 числа. Точних дат, коли почали святкувати Хелловін в Україні, немає, але те, що в нашій країні він стає все більш популярним, це факт.

 

Як відсвяткувати Хелловін з друзями?

Головною традицією Хелловіна вважається вбиратися в страшні наряди різних істот з потойбічного світу. Найбільшою популярністю користуються відьми, вампіри, перевертні, різні примари. У будинку теж продумують стилістику – розставляють свічки, вішають павутини, фігурки павуків, кажанів, інших страхітливих декорацій.

Обов’язкова умова – зробити страшні пики з гарбуза, запалити всередині свічку. Цей своєрідний ліхтар з’явився завдяки ірландському ковалю Джеку. Вважається, що він 2 рази обдурив диявола. Чекаючи судного дня, Джек висвітлював собі шлях за допомогою вугільного шматочка. Він ховав його саме в порожній гарбузі.

Якщо говорити про святкування різними країнами, то найбільш активними є жителі Америки. Вони вбираються в костюми і ходять з проханнями про солодощі. Місцевою владою прикрашаються вулиці, що додає особливої атмосфери.

У Німеччині, наприклад, проведення масових дійств, завжди заплановано в палаці Франкенштейна. Тут можна зустріти понад 1000 осіб, які переодягнені в містичних персонажів. Сама територія неодмінно прикрашається тематичними декораціями.

Великобританія традиційно центром святкування визначає форт Емхест, що розташований в місті Четем. Там організовуються спуски в лабіринти під землею. Організатори заходів готують страшні «сюрпризи» для туристів.

Жителі Франції вважають за краще проводити свято спокійніше. Вони присвячують себе кулінарії – печуть печиво, що має вигляд скелетів, роблять черепа з шоколаду, з напоїв традиційно подають латте на основі гарбуза.

У Китаї 31 жовтня поминають предків. Тому багато хто з буддійських ченців створюють «човни» долі, які після спалюють. Це роблять, щоб злі духи розбігалися від диму.

Щоб створити атмосферне свято, можна взяти по трохи традицій від кожної країни. Наприклад, приготувати цікаве печиво з напоями, зібратися дружною компанією в оригінальних костюмах і добре провести час. Найбільш актуальними будуть тематичні вечірки з гарбузовим ліхтариками та свічками. Можна як самостійно зробити святкову атрибутику, так і купити в магазинах.

Як відсвяткувати Хелловін з дітьми?

Дітям теж можна влаштувати костюмовану вечірку. Потрібно заздалегідь продумати костюми, щоб зшити їх або взяти на прокат. Також можна організувати дітям майстер-класи з випікання святкового печива або створення красивих гарбузових ліхтариків. Дітям неодмінно сподобається боді-арт. Нанести на тіло павуків і інші малюнки – завжди відмінна ідея.

Що приготувати на Хелловін?

У метушні приготувань і пошуків костюмів не завжди є час на приготування страв. Найкращим рішенням стане замовлення солодощів в Donuts Bar. Тут великий вибір Донатс, трубочок, горішків зі згущеним молоком, натурального зефіру. Такий асортимент десертів нікого не залишить байдужим. І на питання «солодощі або смерть», завжди відповідайте – солодощі!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *