Тонке мистецтво латте-арт

Професійний бариста здатний створити справжній шедевр з такого звичного всім напою як кава. Саме такі фахівці придумали спеціальний термін «латте-арт», який в перекладі з італійської означає «молоко» і «мистецтво».

 

Що таке латте арт?

Латте арт – техніка вливання спіненого молока або створення малюнка на шарі піни в чашці з тільки що приготованої кави. Існує 3 основні фігури (серце, яблуко і квітка), освоєння яких займає від 3 місяців невпинних тренувань. Сам процес цікавий і захоплюючий, так що не буде нудним. На питання, як довго вчитися латте арту, щоб стати справжнім професіоналом і створювати більш складні шедеври, точно відповісти складно. Все залежить від посидючості та творчого потенціалу.

Малювати можна не тільки в чашці з латте, але і з кавою еспресо і капучіно. Але для початку слід придбати все, що потрібно для латте арту:

 1. Обладнання: кавоварка (з функцією збивання молока), пінчер (посудина з носиком), диспенсер під какао або корицю (для фону).
 2. Продукти: інгредієнти для напою повинні бути виключно якісними. Зерна добре обсмаженими безпосередньо перед приготуванням (крем буде підходящої консистенції для малюнка), а молоко жирністю 3% і охолоджене до +4 градусів С.
 3. Чашки і додаткові інструменти. Ємність з кавою повинна бути широкою зверху, щоб малюнок вийшов виразним, і з ним було зручно працювати. До інструментів також відносяться дерев’яні палички (зубочистки підійдуть), перо для малювання (на професійному рівні). Для початківців існують спеціальні трафарети.

Останній пункт рекомендаційний, але якщо бажання навчитися мистецтву малювання на каві, серйозне, то згодом дані матеріали знадобляться.

Як робити латте арт?

Спочатку освоювати потрібно найпростіші фігури: серце, яблуко і квітку.

Як зробити сердечко на каві:

 • пінчером з висоти 5 см наливають молоко по центру чашки до формування кола;
 • за досягненням оптимального розміру кола, роблять різкий рух зверху вниз тонким струменем, розділяючи коло навпіл;
 • пінка сама лягає у напрямку лінії 2-3 сек.

Як малювати на латте яблучко:

 • біля дальньої стінки виливають трохи пінки для позначення плодоніжки;
 • провести тонку нитку молоком до центру;
 • злегка похитуючи пінчерів оформити окружність.

Як зробити малюнки на каві у вигляді квіточок:

 • вливають молоко від дальньої стінки до себе злегка погойдується рухами;
 • поступово амплітуду зменшують, щоб отримати тонкий струмок;
 • з великої висоти прокреслюють лінію до початку малюнка;
 • пінка стягується.

Всього кілька ходів, але призвичаїтися робити все швидко і правильно непросто. А час грає велику роль, адже пінка тримається не більше 15 хвилин.

Як малювати візерунки на капучіно?

Щоб зрозуміти, як правильно малювати на капучіно, спочатку приділяють увагу питанню, як збити молоко для латте арт. Зазвичай молоко збивають в пінчері, опустивши паровий кран на півтора см в нього. Рівномірне шипіння і відчуття тепла в руці (оптимально 65-75 градусів) настає через півхвилини.

Пінка капучіно гущі і багатьом бариста зручніше для малювання. Але, якщо є бажання виконати неординарний малюнок, то буде потрібно освоїти нескладну техніку базових фігур і працювати дуже оперативно.

Як зробити кольорову каву за допомогою того ж молока:

 • малюнок роблять строго по центру або залишаючи ділянку крему не порушеним;
 • по краю чашки формують обідок, отримуючи обрамлення.

Сам малюнок і обідок буде значно світліше крему самої кави. Але можна також скористатися диспенсером і створити фон перед початком малювання основної фігури.

При формуванні листочків молоком по всій поверхні чашки, виходять гарні коричнево-білі хвилі. Щоб композиція була завершеною, слід підсікти молоко від себе до верхньої частини, провівши тонку лінію.

Як робити малюнки на каві в домашніх умовах?

Для тренувань поза професійною кав’ярнею з обладнанням та інструментами, потрібно придбати звичайну кавоварку, але обов’язково із можливістю збивання піни молока і пінчер. Без цих основних моментів отримати на поверхні напою крем і оптимальну пінку молока не вийде.

Замислюючись, як приготувати каву з малюнком в домашніх умовах, проходять ті ж стадії, що і професіонали – спочатку освоюють 3 фігури, а вже за ними вчаться робити метеликів, ялинки інші малюнки.

Але навіть якщо щось не вийшло, як слід, згладити враження допоможуть ласощі до кави. Традиційно, з цим напоєм йдуть донатси. Найсмачніші у Львові печуть в «Donuts Bar» за адресою Кульпарківська, 226а в ТРЦ Victoria Gardens. Різноманітність випічки служить також і натхненням для бариста і його гостей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *